Bieg im. dh Franciszka Marduły

18/03/2014 Autor waldek 0

Tak się złożyło w tym roku, że będziemy mieli urlop na początku czerwca. Tak się złożyło, że chcielibyśmy spędzić go w Tatrach. Tak się złożyło, że w tym czasie odbędzie się bieg im. dh Franciszka Marduły. Tak się złożyło, że udało się zapisać na ten bieg mimo, że zapisy trwały całe 9 minut !

Radość ogromna, bo będzie okazja pojechać w Tatry, będzie okazja też po nich pobiegać.

mordor

Trasa liczy 25km, ale to nie będzie łatwe 25km. Trasa prowadzi przez  ul. Krupówki (na wysokości restauracji SPHINX) – ul. Zamoyskiego – Rondo Jana Pawła II – Aleja Przewodników Tatrzańskich – Nosal (od strony tamy) – Nosalowa Przełęcz – Kuźnice – Dolina Jaworzynka – Schronisko Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy – Przełęcz Karb – Czerwone Stawki – Świnicka Przełęcz – Przełęcz Liliowe – Beskid – Sucha Przełęcz – Kasprowy Wierch – Myślenickie Turnie – Kuźnice – META: Hotel Górski PTTK Kalatówki

Jeśli ktoś z Was nie wie, to podam kilka przykładowych cyfr. Z Kuźnic, doliną Jaworzynki do Murowańca idzie się 1h:40m (w biegu Marduły zaczyna sie z Zakopanego i obowiązuje limit czasu 2h przy Murowańcu). A potem sie zaczyna : Schronisko Murowaniec – Czarny Staw Gąsienicowy (30min) – Przełęcz Karb (45min) – Czerwone Stawki – Świnicka Przełęcz (50min) – Przełęcz Liliowe – Beskid – Sucha Przełęcz – Kasprowy Wierch (50min) co daje w sumie 2h:55m. Biegacze mają 3h:30m na pokonanie trasy z Zakopanego na Kasprowy w 3h:30m. Deniwelacja na trasie wynosi  +1985/-1609 m.

mardula

To już ostatni bieg na jaki ostrzyłem sobie zęby. Szykuje się  bardzo wymagający sezon, który zaczyna się już niebawem, bo 13 kwietnia w Warszawie na dystansie 42km.

Przypominam, że w niedzielę jest wycieczka biegowa Zielonym szlakiem Trójmiejskiego Parku.