BUGT w 2015 r.

03/12/2013 Autor waldek 0

Dziś pojawiło się oficjalne info od organizatorów Biegu ultra Granią Tatr, które potwierdziło słuchy, jakie krążyły w cyberprzestrzeni. W 2014 r biegu nie będzie. Umowa pomiędzy organizatorami a Tatrzańskim Parkiem Narodowym mówi, że bieg będzie organizowany nie częściej niż co dwa lata.

Mnie akurat to pasuje. I tak w 2014 roku nie czułbym sie na siłach aby pokonać dystans 70km po Tatrach.

W związku z dużym zainteresowaniem zostaje wprowadzona zmiana w zapisach na bieg. Aby wziąć udział należy zdobyć 3 punkty w dwóch biegach w latach 2013-2014. Jeden punkt juz mam za Maraton Karkonoski, dwa pozostałe muszę zatem zdobyć w jednym biegu. To oznacza, że albo zaliczę Bieg Rzeźnika (70km w Bieszczadach) albo któryś z biegów na dystansie 100km. Prawdą jest, że mam w planach Bieg 7 Dolin (100km) we wrześniu, ale nie chciałbym, aby to była moja jedyna szansa na zdobycie brakujących 2 punktów.

Stawka jest zbyt wielka :) żeby tak ryzykować.

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będę miał okazję pobiegać w Bieszczadach, ale tę informacje potwierdzę dopiero w lutym, kiedy zostaną uruchomione zapisy.

Trasa BUGT zostanie bez zmian za wyjątkiem mety, która prawdopodobnie zostanie przesunięta o dwa kilometry (dalej) w miejsce bardziej dostępne i cywilizowane :)

Cudnie.